Výběr vhodného tryskacího systému
Chtěli byste se dozvědět více, nebo jste informaci, kterou hledáte, nenašli? Zavolejte nám na telefon +420 571 612 420 anebo nám rovnou napište na e-mail info@gds.cz. Eventuálně si ZDARMA přijďte oba systémy i s věcmi k tryskání vyzkoušet do našeho tréninkového centra.
Pro správné rozhodnutí, jak a čím povrch tryskat je potřeba znát nejen materiálové složení, ale také požadavky na výsledný vzhled povrchu a jeho drsnost. Abychom zabránili deformaci předmětů, je třeba brát v potaz i sílu materiálu a případně ochránit prvky před nežádoucím otryskáním (závity, kolíkové otvory a kolíky apod.).
Při tryskání skla musíme zakrýt veškeré plochy, které se nemají pískovat, stanovit si hloubku a podobu pískování, kterou chceme dosáhnout.
Základními tryskacími systémy jsou:
1. Injektorový systém
Injektorový systém funguje na principu průběžného přisávání abraziva k nosnému vzduchu. Je vhodný zvláště pro povrchové zušlechťování, matování skla apod. Je variabilní díky snadné regulaci výkonu i možnosti použití širokého spektra abraziv. Injektorová pistole má přívod vzduchu napojen do vzduchové trysky.
Ejektorickým efektem je ze směšovače umístěného na dně kabiny přisáván tryskací prostředek. V pracovní trysce je směs urychlována. Po dopadu na otryskávaný předmět se abrazivum odrazí a dopadá na dno kabiny, odkud je opět přisáváno do pistole. Režim pracovního cyklu je kontinuální (trvalý).
2. Tlakový systém
Tlakový systém je cca 3x intenzivnější než injektorový a užívá se hlavně pro čištění kovů, odstraňování starých barev, povrchové zpevňování namáhaných součástí, hloubkový úběr skla, kamene apod.
U tohoto systému je v oběhu abraziva zařazena tlaková nádoba. Do ní se vsype příslušné množství tryskacího prostředku. Při tryskání se automaticky uzavře těsnící kuželka v plnícím hrdle a nádoba se natlakuje. Abrazivo je přetlačováno přepouštěcí tryskou ve směšovací hlavě do gumové otěruvzdorné hadice. Zde se mísí se vzduchem a vystupuje ven pracovní tryskou. Kulovým ventilem se nastavuje poměr mezi tlakovou nádobou a unášecím vzduchem v hadici. Tryskací prostředek se po dopadu na upravovaný předmět odrazí a dopadá na dno kabiny, kde se shromažďuje.
Po vytryskání obsahu tlakové nádoby (z pracovní trysky vystupuje pouze vzduch) je třeba tryskání přerušit. Po odtlakování se otevře kuželka a do nádoby se vsype materiál z násypky. Pracovní cyklus tlakového systému je diskontinuální (přerušovaný). Tzn., že po vytryskání abraziva obsaženého v tlakové nádobě je třeba cyklus přerušit a vyčkat přesypání shromažďovaného tryskacího prostředku z násypky kabiny. Toto se děje buď automaticky v uzavřených systémech, nebo manuálně v otevřených systémech.
Chtěli byste se dozvědět více, nebo jste informaci, kterou hledáte, nenašli? Zavolejte nám na telefon +420 571 612 420 anebo nám rovnou napište na e-mail info@gds.cz. Eventuálně si ZDARMA přijďte oba systémy i s věcmi k tryskání vyzkoušet do našeho tréninkového centra.
Digi měřák cínové strany
Digitální detektor cínové strany skla. Praktický pomocník pro každého, kdo zpracovává ploché sklo.
více informacíDIGITÁLNÍ TISK PLOCHÉHO SKLA
Digitální tisk plochého skla keramickými barvami se stává alternativou k potisku sítotiskem. Rychlá změna tištěných motivů a možnost malosériových tisků patří mezi přední výhody této technologie.
více informací